EdebiyatCa


    Okul Müdürü 2012 - 2013 Öğretim Yılı Açılış Konuşması - Genel İçerikli Yazı ve DosyalarREKLAMLAREkleyen: potomyali | Okunma Sayısı: 2633
Okul Müdürümüzün; 2012 - 2013 Öğretim Yılı Açılış Konuşması

Değerli öğretmenler , kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler ;

Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, sizlerle birlikte olmanın, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikteliğin farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum.

Bugün burada 2011-2012 eğitim öğretim yılının başlaması, ayrıca ülke genelinde kutlanan İlköğretim Haftasının kutlamak amacıyla toplandık.

Bu duygular içerisinde aramıza yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize ‘’ Hoşgeldiniz’’ diyorum.

Saygıdeğer konuklar, ilköğretim insan hayatının en önemli aşamasıdır.Bu aşamada çocuklarız okulumuzda  öncelikle Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasa ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ; insan haklarını ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarının bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar yetiştirmektir.

İlköğretim öğrencileri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, hayata ve üst öğretime hazırlayan; 6-14 yaşları arasındaki zorunlu eğitim çağını kapsar .Okul ; çocuk ve gençlerin çok yönlü yetişmeleri açısından uygun imkanları sağlayan, genç beyinlere bilgiyi, insanlığa saygıyı, ülkesini ve milletini sevmeyi, onuru ve bağımsızlığı öğreten bir kurumdur. Aile ve okul, çocuğun yaşamındaki  vazgeçilmez iki ana unsurdur.

Gelecekte bu ülkeye hizmet edecek ve çağdaş medeniyet seviyesine çıkaracak çocuklarımızı anne ve babası olan sizler, her şeyden sakınıp, her zorluğa göğüs gerdiğiniz, göz bebeğiniz olan çocuklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz.

Sayın veliler,

Okulumuzda çocuklarımıza bilimi, teknolojiyi ve sevgiyi bütünleştirip imkansızı mülkün, mümkünü kolay, kolayıda zevkli ve de eğlenceli hale getirerek eğitimde hayallere ulaşmayı amaçlamaktayız.

Bu gerçeğin bilinci ile çocuklarımızı uygarlığın yetişkin bir üyesi yapmayı, araştıran ve sorgulayan kendi kendine karar verebilen, kararların sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmeye çalışmaktayız.                                  
Biz Uğur Erkey İlköğretim Okulu olarak bunun bilincindeyiz.Öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini sunmaya çalıştık ve bundan sonra da sunmaya devam edeceğiz.Geçen öğretim yılında 28 öğrencimiz Anadolu Lisesi  ve Anadolu Meslek Lisesine kayıt yaptırmaya hak kazanmıştır. Okulumuzun eğitim kadrosuna güveniyorum. Bu kadro ile başarı her yıl artarak böyle devam edecektir.

Sizlerden dün olduğu gibi bugün de yardımlarınızı sizin çocuklarınız adına sizlerden bekliyoruz.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim, sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetiştirileceksiniz. Sizlerin başarısı gelecekte Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyet ve uygarlık düzeyine çıkaracaktır. Bunun için derslerinize çok çalışınız. Başarı sadece çalışmakta olduğunu asla unutmayınız. Zaruri nedenler dışında okula devamsızlık yapmayınız.

Sayın veliler, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrencilerim; bu duygu ve düşüncelere 2011-2012 eğitim öğretim yılının sizlere sağlık, mutluluk getirmesini, vatanımıza ve milletimize hayırlı olması dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

İlköğretim Haftanız kutlu olsun. 17.09.2012

 

Saygılarımla

 REKLAMLAR


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.