EdebiyatCa


2011 2012 öğretim yılına hazırlık ödeneği ne kadar? Öğretim Hazırlık Ödeneği Ne Zaman Ödenecek?

Eklenme Tarihi : 28.08.2011 | Okunma Sayısı : 3277

REKLAMLAR2011 2012 öğretim yılına hazırlık ödeneği ne kadar?

Geçim derdiyle boğuşan öğretmenler, öğretim yılı başında kendilerini az da olsa rahatlatacak bu ödeneği bekliyor. Her ne kadar bu para "öğretime hazırlık ödeneği" adını taşısa da, bir çok evde su, elektrik, telefon ve kiraya destek parası olarak kullanılacak.


Öğretim yılına hazırlık ödeneği ne kadar ödenecek?

2011-20121 Öğretim yılına hazırlık ödeneği brüt olarak sene başında 570 TL ödenecek.

İlgili kanuna ekli "K" cetvelinin 6.maddesinde: " 657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesi uyarınca verilecek öğretim yılına hazırlık ödeneği Bakanlar Kurulu kararı aranmaksızın 570 Türk Lirası olarak ödenir.  Bu ödeme; öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara %75’i, birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise %50’si oranında yapılır." denilmekte.


Buradan ne anlamalıyız?

1- Eylül ayında görevde olanlar için brüt 570 TL
2- Eylül ayından sonra 1. dönem içerisinde göreve başlayanlara brüt 427.5 TL (askerlik görevi dönüşü, ücretsiz izin sonrası vb.)
3- İkinci dönem içerisinde göreve başlayanlara brüt 285 TL ödenecek. (askerlik görevi dönüşü, ücretsiz izin sonrası vb.)


Öğretim Hazırlık Ödeneği Kimlere Ödenecek?

2011-2012 öğretime hazırlık ödeneği kadrolu ve sözleşmeli çalışan öğretmenlere ödenecek.
Ücretli öğretmenler öğretime hazırlık ödeneğinden yararlanamayacak.

Okullarda öğretmenlerle birlikte çalışan memur ve hizmetlilerin bu ödenekten yararlanamayacak olması çalışanlar tarafından "adaletsizlik" olarak değerlendirildi.


Öğretim Hazırlık Ödeneği Ne Zaman Ödenecek?

2011 2012 öğretime hazırlık ödeneği Eylül ayı içerisinde ödenecektir. Eğitim öğretim dönemi başlamasıyla birlikte okullara gönderilecek resmi yazıyla bu tarih netleşecek olsa da 1 Ekim tarihine kadar ödemelerin yapılması bekleniyor.Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.